Stimea intense – większa ochota na seks

Stimea intense – większa ochota na seksPonieważ satysfakcja seksualna odgrywa kluczową rolę w fizycznym i psychicznym samopoczuciu kobiety, problemy z niskim popędem seksualnym zasługują na taką samą uwagę i leczenie, jak każda inna choroba fizyczna lub psychiczna. Aby zrozumieć naturę niskiego popędu płciowego u kobiet, Oto podział najczęstszych przyczyn.

kobieta o niskim popędzie seksualnym i mężczyzna leżący w łóżku

Niski popęd płciowy u kobiet

Problemy z popędem seksualnym w różnych formach dotykają prawie 50% kobiet. Problemy w związkach, gniew i uraza wobec siebie są wynikiem nieujawnionych problemów związanych z popędem seksualnym.

Kulturowe aspekty wychowania kobiet, takie jak religia i subtelne przesłania dotyczące anatomii kobiecego ciała przekazywane z pokolenia na pokolenie, również wpływają na seksualność kobiet. Wpływy rodzinne i kulturowe są w dużej mierze związane z psychologicznym aspektem kobiecej seksualności.

Jeśli twoje pochodzenie i wychowanie obejmowały ukrywanie wstydu w stosunku do własnego ciała lub subtelne wiadomości, że posiadanie seksualnych pragnień jest złe lub niemoralne, najprawdopodobniej doświadczysz niskiego popędu seksualnego.

Oto 5 najczęstszych przyczyn, które prowadzą do niskiego libido u kobiet.

Stres wpływa na twoje życie seksualne
problemy finansowe mogą powodować niskie libido
Stres jest jedną z najczęstszych przyczyn niskiego popędu seksualnego. Typowe czynniki stresogenne, które wpływają na ogólne samopoczucie kobiety, w tym jej popęd płciowy, obejmują:

Problemy finansowe: dług, niskie dochody.

Problemy finansowe: dług, niskie dochody.Stres w pracy: wrogie i dysfunkcyjne środowisko pracy, długie godziny pracy, przepracowanie, brak motywacji i wdzięczności za wkładany wysiłek.
Problemy w związkach: nierozwiązane problemy w związku, brak komunikacji na temat seksu, brak wsparcia emocjonalnego.
Problemy rodzinne: rodzicielstwo i ciąża, lub brak wystarczającej pomocy i wsparcia z dziećmi i pracami domowymi.
Chociaż tylko lekarz może dokładnie określić przyczyny niskiego popędu płciowego, możesz zrobić wiele, aby złagodzić stres w swoim życiu i przywrócić poczucie równowagi i satysfakcji. Uzyskując odpowiednie leczenie, które pomoże Ci przezwyciężyć niski popęd płciowy, możesz spróbować zmniejszyć obciążenie w codziennym życiu, używając:

Coraz więcej pomocy w domu.

Priorytetuj przyjaciół i czas spędzony z rodziną nad odrabianiem zadań domowych.
Aby więcej spać, nawet kosztem niedokończonej pracy.
Rozwiązywanie problemów związanych z relacjami. Czy twój związek będzie pomocny w uzyskaniu porady? Czy ty i twój partner możecie spędzać więcej czasu razem i odzyskać utraconą więź?
Gadanie o seksie. Nie zatrzymuj swojego problemu dla siebie. Jeśli seks jest tematem tabu w Twoich kręgach, znajdź przyjaciół, którym ufasz na tyle, by dzielić się swoimi obawami.
Choroby zmniejszają libido
Choroby fizyczne mogą wpływać na twoje ciało w sposób, który zmniejszy twoje pragnienie seksu. Niektóre z najczęstszych fizycznych i psychicznych przyczyn niskiego popędu seksualnego obejmują:

Coraz więcej pomocy w domu.Uraz. Każdy uraz, który wpływa na narządy rozrodcze, a także nerwy i naczynia krwionośne, może zmniejszyć popęd płciowy. Upośledzenie przepływu krwi do żeńskich narządów płciowych często prowadzi do zmniejszenia popędu płciowego. Zabiegi takie jak histerektomia, ale także urazy wynikające z porodu wiążą się z mniejszym pragnieniem seksu.

Choroby przewlekłe, zwłaszcza ból, szkodzą ogólnemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Szereg chorób, od zaburzeń równowagi hormonalnej, niedoczynności tarczycy, cukrzycy, niedokrwistości lub zaburzeń neurologicznych, wszystkie one wpływają na normalne funkcjonowanie kobiecego ciała. Jeśli te warunki wpływają na zdrowy sen i zakłócają normalną codzienną rutynę, to normalne jest, że kobiety czują się „nie na swoim miejscu” i tracą poczucie równowagi potrzebne do zdrowego życia seksualnego.
Problemy psychiczne. Lęk i depresja najczęściej zmniejszają popęd seksualny u kobiet. Oprócz głębokich problemów z miłością do siebie i pewnością siebie, depresja i lęk wyczerpują energię fizyczną. To dodatkowo prowadzi do ospałego, zmęczonego uczucia, które nie idzie w parze z żywym życiem seksualnym. Jeśli bierzesz leki na choroby psychiczne, takie jak leki przeciwdepresyjne, lub regularnie leczysz inne choroby przewlekłe, działania niepożądane mogą również obejmować niski popęd płciowy.