Pomoc Reguluje Ciśnienie Krwi Z Nasion Selera

Pomoc Reguluje Ciśnienie Krwi Z Nasion SeleraWiększość ludzi zna z aromatyczną i przepyszną selera, ale nie wszyscy wiedzą, że jego nasiona tak samo zdrowa i pożywna, jak łodygi rośliny. Nasiona selera były szczególnie znane w medycynie ajurwedyjskiej w ciągu tysięcy lat, gdzie są one używane jako moczopędne, zimnego narzędzia i przeciwzapalne. Ale podczas gdy nasiona selera są dobrze znane w medycynie wschodniej, tylko garstka ludzi na Zachodnich terenach wie o wielu zastosowaniach tej przyprawy.Jeden

Nasiona selera są w kwiaty selera, które zwykle pojawiają się w drugim roku uprawy. Nasiona są również podstawowym sposobem rozmnażania selera.

Nasiona selera są zwykle drobne, ciemno-brązowe, w smaku i w zapachu przypominają łodygi selera. To znaczy że można ich używać podnosić smak talerze i pożyczyć mu ароматичную skręta.2 oprócz kulinarnej korzyści z nasion selera, można je wykorzystać do tego, aby czas otwarcia migawki lub olej, aby komunikować się z różnymi chorobami.

Jakie Korzyści Dla Zdrowia Można Uzyskać Z Nasion Selera?

Łodygi selera może być najbardziej znaną i dobrze używanej częścią selera, ale to nie oznacza, że inne części selera mniej przydatne smile29. W medycynie ajurwedyjskiej nasiona selera znane z ich wpływem na układ sercowo-naczyniowego zdrowie. Inne korzyści, które można uzyskać z tej przyprawy wchodzą:

 • Pomoc reguluje ciśnienie krwi: jako naturalny środek moczopędny, nasiona selera mogą pomagać pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi przyśpieszać-w górę wydalanie soli.3. wysoki poziom soli w krwi może prowadzić do nagromadzenia się płynu w naczyniach krwionośnych, co powoduje wysokie ciśnienie krwi.4 nasiona selera są naturalną i bezpieczną alternatywę dla sztucznym moczopędne środków lub wodnym pastylki, które zwykle przepisywany zwykli lekarze.
 • Łagodzi stany zapalne dna moczanowa i stawów: mówią, że nasiona selera zawierają około 20 leków przeciwzapalnych, które mogą pomóc złagodzić ból i dyskomfort, podagra i artretyzm.Pięciu
 • Zmniejsza skurcze mięśni: właściwości przeciwzapalne nasiona selera mogą pomóc zmniejszyć skurcze i drętwienia mięśni, co jest szczególnie przydatne dla sportowców i kobiet, które cierpią na bóle menstruacyjne.Sześciu
 • Zawiera właściwości antyseptyczne: oprócz swoich właściwości moczopędne, nasiona selera również składniki antyseptyczne, które mogą pomóc złagodzić lub zapobiec infekcji dróg moczowych.

Jakie są różne rodzaje wykorzystania nasion selera?

Jakie są różne rodzaje wykorzystania nasion selera?Obecnie na rynku dostępne są nasiona selera, które można wykorzystać na różne sposoby, zarówno w kuchni, jak i w medycynie. Niektóre z produktów, które można dostać w swoje ręce:

 • Kapsułki lub tabletki: tabletki nasion selera podjęte orally do pomocy w regulacji ciśnienia krwi. Są one również promują zdrowie urinary obszaru pomagać infekcje lekkości. Dla zalecana dawka ci pasuje, to lepiej skonsultować się z lekarzem.
 • Czas otwarcia migawki nasion selera: fragmenty nasion selera zazwyczaj dodawane do duchów, ароматичным oleje i мылам dla дезодорируя celów.
 • Olejek z nasion selera: olej z nasion selera można użyć miejscowo do łagodzenia wielu dolegliwości i stanów ciała.
 • Przyprawa z nasion selera: często sprzedawane w całości lub siarka mielona, nasiona selera można dodać do sałatki, ogórki i inne przepisy. Dla osób, które szukają alternatywy sól, pieprz seler, nasiona i przyprawy do smaku.

Olej Z Nasion Selera: Jak Go Używać?

Ze względu na swój pikantny i ciepłego zapachu, olej z nasion selera jest szeroko stosowany w przemyśle perfumeryjnym i aromatycznych olejkach. Jednak, oprócz zapraszając woni, Kotor ma, to podstawową ropy można również użyć, aby uspokoić różnorodność warunków ciała, w tym stan zapalny. Niektóre z użytkow oleju z nasion selera zawierają:

 • Odstraszacz komarów: mieszać few krople oleju z nasion selera do лосьону ciała może pomóc zatrzymać komarów powstrzymać od ciebie. To daje bardziej naturalny wariant do odstraszania owadów.Jedenastu
 • Anti-inflammatory: olej z nasion selera można stosować topically do zaognionym obszarów rozwiązywać nabrzmiałość. Jednak, upewnić się, że masz swój tolerancja dla tego oleju przed użyciem go. Polecam stosować go do małej plamki na skórze upewniał się że nie ponieśliby od wszystkich reakcji alergicznych.
 • Łagodzi bóle miesiączkowe: nakładanie oleju z nasion selera na brzuch pomaga zmniejszyć skurcze i менструальную ból z powodu jego спазмолитических właściwości.Dwanaście

Skutki uboczne i przeciwwskazania nasion selera

Skutki uboczne i przeciwwskazania nasion seleraNasiona selera mogą reagować na różne rodzaje leków, albo czyniąc je bezużytecznymi, albo zwiększając ich wpływ na organizm. Niektóre z leków, które nie powinny brać z dowolnymi produktami z nasion selera, m.in.: 13

 • Akumulator litowo: korzystanie z produktów z nasion selera wraz z dodatkami litu może prowadzić do zwiększenia stężenia litu we krwi. Ja może także zmienić jak minerał ten wchłaniany i wykorzystywany w ciele.
 • Preparaty tarczycy: Lewotyroksyny, lek tarczycy, ma zmniejszyć efekt po odebraniu z nasion selera.
 • Inne leki moczopędne: nasiona selera mogą nasilać działanie innych leków moczopędnych leków, które mogą powodować odwodnienie i inne poważne skutki uboczne.Czternastu
 • Leki rozrzedzające krew: nasiona selera nie należy przyjmować z aspiryną, warfaryną i innymi разжижающими krew lekarstwami. Ta przyprawa zawiera rozrzedzenie krwi składniki, które mogą zwiększyć ryzyko krwawienia.

Kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią nie radzę brać produkty lub suplementy z nasion selera, ponieważ nie przeprowadzono odpowiednich badań na temat ewentualnego wpływu tej przyprawy w ciąży lub dziecka. Również ryzyko cierpieć aborcję ze względu na wiotczenie właściwości tej przyprawy.

Inni muszą sterować oczywiste od tej przyprawy zawierać dowolną z niskimi poziomami ciśnienia krwi, pacjentów z zapaleniem nerki i tych z alergiami pollen brzozy.