Natural RU-58841 Hair dla facetów

Natural RU-58841 Hair dla facetówUtrata około 100 pasm włosów dziennie jest całkiem normalna. Problem pojawia się, gdy masz nadmierną utratę włosów, nawet jeśli nikt w twojej rodzinie nie ma historii wypadania włosów. W takim przypadku musisz sprawdzić jakość wody, co jest czymś, czego Wiele osób nie sprawdza, gdy napotykają problemy z wypadaniem włosów. Twarda woda zawiera nadmiar wapnia i magnezu, co jest bardzo szkodliwe dla włosów. Twarda woda pozostawia śluz i ciężkie osady, których nie można łatwo usunąć nawet po użyciu drogich produktów do pielęgnacji włosów. Powodem jest to, że twarda woda pozostawia osad na skórze głowy, uszkadzając w ten sposób włosy. Pytanie brzmi, w jaki sposób dowiesz się, że twarda woda jest główną przyczyną suchych, martwych włosów i nadmiernego wypadania włosów. Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

przyczyny nadmiernej utraty włosów

Oznaki twardej wody na włosach
Oto niektóre z typowych objawów na włosach, które musisz sprawdzić, aby sprawdzić, czy używasz twardej wody.

Swędzenie i suchość skóry głowy
Łupież
Nadmierne wypadanie włosów
Nudne i kręcone włosy

Jak twarda woda szkodzi twoim włosom?

Natural RU-58841 Hair dla facetówNadmiar wapnia i magnezu w wodzie tworzy powłokę na pasmach włosów. To wysusza włosy, czyniąc je matowymi, obciążonymi i prowadząc do nadmiernej utraty włosów. Osad gromadzi się na skórze głowy, powodując w ten sposób łupież, który blokuje mieszki włosowe i prowadzi do pęknięcia. Zablokowane mieszki włosowe, jeśli nie zostaną oczyszczone, zapobiegają wzrostowi włosów i powodują ich przerzedzenie. Twarda woda zawiera również miedź i żelazo, które wpływają na teksturę i kolor włosów. Chociaż miedź wpływa na kolor włosów, Żelazo sprawia, że włosy są suche i nadaje im czerwonawy odcień.

W jaki sposób twarda woda wpływa na poziom pH włosów?

Twarda woda ma również wysokie pH, co czyni ją alkaliczną. Nadmierny poziom różnicy między poziomem pH włosów a twardą wodą ma negatywny wpływ na włosy. Wysokie pH twardej wody negatywnie obciąża włosy, co prowadzi do tarcia i łamliwości włosów. Twoje włosy mają poziom pH około 3,5, a poziom pH twardej wody wynosi prawie 8,5. Krótko mówiąc, poziom pH twardej wody jest około 50 razy wyższy niż poziom pH włosów.

Jak możesz poradzić sobie z tym problemem?

Natural RU-58841 Hair dla facetówSkutecznym i bezproblemowym sposobem radzenia sobie z twardą wodą i zmniejszania wypadania włosów jest użycie domowego zmiękczacza wody. Kompaktowy przyrząd wykorzystuje proces wymiany jonowej, aby poprawić jakość wody i uczynić ją użyteczną. Zmiękczacz twardej wody wymienia minerały, takie jak wapń i magnez, z sodem, aby twarda woda była miękka. Instalacja zmiękczacza wody zapewnia ciągłe dostarczanie miękkiej wody do wszystkich celów, oszczędzając w ten sposób włosy przed uszkodzeniem. W zależności od dostępnej przestrzeni można użyć całego domu lub środka zmiękczającego wodę. Zmiękczacz wody w całym domu jest połączony z nadziemnym zbiornikiem magazynowym, podczas gdy Zmiękczacz wody w punkcie użytkowania jest połączony z pralką, gejzerem lub prysznicem, w zależności od wygody. Przed zainstalowaniem zmiękczacza wody sprawdź jakość wody.