Femin plus czyli tabletki na zwiększenie libido dla kobiet

Femin plus czyli tabletki na zwiększenie libido dla kobietNiski poziom popędu płciowego u kobiet ma wiele potencjalnych przyczyn, w tym leżące u podstaw problemy zdrowotne, problemy emocjonalne lub psychologiczne oraz stres związany z pracą i rodziną. Dobrą wiadomością jest to, że identyfikacja przyczyny niskiego libido może prowadzić do skutecznych opcji leczenia.

Nie jest niczym niezwykłym, że pary doświadczają nierówności w swoich popędach seksualnych. Najczęściej w związkach heteroseksualnych to kobieta ma niższe libido, wynika z badań opublikowanych przez Journal of American Medical Association (JAMA). Może to być frustrujące dla obu partnerów, a nawet narazić związek na ryzyko, jeśli nie można go rozwiązać.

co może powodować niskie libido u kobiet?

Terminem medycznym dla niskiego libido i braku zainteresowania seksem jest hipoaktywne zaburzenie pożądania seksualnego( HSDD), chociaż istnieją pewne kontrowersje dotyczące tego, czy brak popędu seksualnego u kobiety powinien być postrzegany jako zaburzenie. Badania wykazały, że libido kobiet różni się od męskiego i że kobiety naturalnie mają niższe libido i myślą o seksie rzadziej niż mężczyźni.

Zgodnie z podręcznikiem diagnostyczno-statystycznym zaburzeń psychicznych (DSM-5) stosowanym przez specjalistów od zdrowia psychicznego, brak pożądania musiałby wzrosnąć do poziomu, w którym powoduje, że kobieta ma znaczące zaburzenie, gdy wpływa na jej związek lub poczucie własnej wartości, przez sześć miesięcy lub dłużej.1 Niektóre z objawów HSDD obejmują: 2

Brak zainteresowania aktywnością seksualną
Nieistniejące myśli seksualne lub fantazje
Brak zainteresowania inicjacją seksu
Trudności z uzyskaniem przyjemności z seksu lub stymulacji narządów płciowych
Przyczyna
Femin plus czyli tabletki na zwiększenie libido dla kobietWażne jest, aby pamiętać, że niektóre wahania pożądania seksualnego są naturalne i zdrowe. Istnieje wiele innych czynników, które mogą zmniejszyć pożądanie seksualne, dla których nie kwalifikują się jako HSDD per se.

Aby wykluczyć HSDD, należy skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia potencjalnych przyczyn, a także możliwości leczenia. Ponieważ nie ma specjalnych testów medycznych, które mogą zdiagnozować HSDD, twój lekarz będzie chciał dowiedzieć się o twoich objawach, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak twój niski popęd seksualny wpływa na twój związek i życie.

W niektórych przypadkach za niskim libido może czaić się jakaś podstawowa choroba. Następujące stany i leki mogą potencjalnie zmniejszyć popęd seksualny:

Uszkodzenie naczyń krwionośnych lub nerwów po histerektomii lub innej operacji z udziałem narządów rozrodczych3
Choroby przewlekłe, takie jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zapalenie stawów, niedokrwistość, choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia endokrynologiczne lub neurologiczne 4
Przewlekły lub fizyczny ból, który może być związany z jakąkolwiek chorobą
Depresja i zaburzenia lękowe 4
Antidepressants4
Ciśnienie krwi medications4
Nieskrępowanie
Nadwaga lub otyłość 5
Niedobór hormonów, wahania hormonalne lub niski poziom testosteronu 4
Zmniejszony przepływ krwi do pochwy i macicy 6
Stany takie jak vulvodynia, które sprawiają, że seks jest bolesny7
Menopauza, ciąża lub karmienie piersią 8

W przypadkach, gdy leki, takie jak leki przeciwdepresyjne, powodują obniżony popęd płciowy, lekarz może zaproponować receptę z mniejszymi skutkami ubocznymi. Nie należy przerywać przyjmowania leków bez zgody lekarza.

czynnik osobisty

czynnik osobistyCodzienne stresy życiowe mogą mieć wpływ na twoje libido. Wiele kobiet, na przykład, ma niższe pragnienie seksu po urodzeniu dzieci z powodu nadmiernego zatrudnienia i zmęczenia lub dlatego, że bardziej koncentrują się na swoich dzieciach niż na małżeństwie. Jeśli twoje ciało zmieniło się w czasie lub po porodzie, może to również mieć wpływ.

Stres w pracy może również negatywnie wpłynąć na twoje libido, szczególnie gdy musisz dbać o rodzinę. Pod koniec dnia priorytetem jest sen, a nie Seks. A jeśli radzisz sobie ze stresem, paląc i pijąc więcej alkoholu niż zwykle lub używając innych substancji-na receptę lub innych-twoje libido prawdopodobnie ucierpi w rezultacie.