Erekton Fast – większe libido u mężczyzn

Erekton Fast – większe libido u mężczyznLondyn-ekspozycja na jasne światło może podnieść poziom testosteronu i prowadzić do większej satysfakcji seksualnej u mężczyzn o niskim pożądaniu seksualnym, zgodnie z wynikami małego badania naukowego.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sienie

we Włoszech odkryli, że regularne stosowanie lekkich pudełek wczesnym rankiem-podobnie jak te używane do zwalczania sezonowych zaburzeń afektywnych lub smutku-pomaga mężczyznom podnieść poziom testosteronu i poprawić ich życie seksualne.

Andrea Fagiolini, profesor, który kierował badaniem i przedstawił go na konferencji European College of Neuropsychopharmacology w Wiedniu w poniedziałek, powiedział, że leczenie może okazać się pomocne w ciemniejszych zimowych miesiącach półkuli północnej.

Naukowcy z Uniwersytetu w Sienie„Podwyższony poziom testosteronu wyjaśnia większą satysfakcję seksualną, o której mowa” – powiedział. „Na półkuli północnej produkcja testosteronu w organizmie naturalnie spada od listopada do kwietnia, a następnie stale wzrasta wiosną i latem, osiągając szczyt w październiku.”Niskie pożądanie seksualne może mieć wpływ na znaczną liczbę mężczyzn po 40 roku życia, a badania pokazują, że aż 25 procent mężczyzn zgłasza problemy.

Zespół fagioliniego zwerbował 38 mężczyzn, u których zdiagnozowano hipoaktywne zaburzenie pożądania seksualnego lub zaburzenie podniecenia seksualnego – oba charakteryzują się brakiem zainteresowania seksem.

Po wykonaniu początkowych odczytów podzielili mężczyzn na dwie grupy i przepisali jedno regularne leczenie jasnym światłem, a grupa kontrolna lub placebo otrzymała lekką skrzynkę dostosowaną do dawania znacznie mniej światła.

– Znaleźliśmy dość znaczne różnice-powiedział Fagiolini.

„Przed leczeniem w obu grupach średni wynik satysfakcji seksualnej wynosił około 2 punktów na 10. Ale po leczeniu Grupa wystawiona na działanie jasnego światła uzyskała wyniki satysfakcji seksualnej około 6,3. W przeciwieństwie do tego, grupa kontrolna wykazała tylko średni wynik około 2,7 po leczeniu.”

Zmiany hormonalne silnie wpływają na popęd seksualny. Pigułki antykoncepcyjne mogą być jednym z największych winowajców: mogą zmniejszyć produkcję testosteronu w twoim ciele, a z kolei twoje pragnienie zejścia na dół. Niektóre odmiany mogą nawet powodować ból podczas seksu.

I nawet jeśli nie jesteś na kontroli urodzeń, znajomość twojego statusu hormonalnego może pomóc ci uzyskać libido. Prolaktyna, hormon karmienia piersią, obniża poziom estrogenu i testosteronu u kobiet karmiących piersią, co może powodować spustoszenie hormonalne. Ponadto Dr Millheiser ostrzega, że menopauza może prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu i estradiolu, rodzaju estrogenu.

Zobacz też

Zobacz teżSpójrz na swój zestaw pierwszej pomocy—twoje recepty mogą być za twoim niskim libido. Oprócz pigułek antykoncepcyjnych, powszechne przestępcy obejmują leki na wysokie ciśnienie krwi, refluks żołądkowo-przełykowy (GERD), lęk i depresję. „Jeśli lek jest najbardziej prawdopodobnym winowajcą, przedyskutuj swój niepokój z lekarzem przepisującym leki” – mówi dr Millheiser. „Jest całkiem możliwe, że zostanie zastosowana inna metoda leczenia z mniejszą liczbą skutków ubocznych.”

Podziel się pracami domowymi równo

Po długim dniu pracy możesz wrócić do domu na inną stałą pracę: bycie rodzicem. „Po tym, jak dzieci kładą się spać, sprzątanie często następuje po pracy, którą przywiozłeś do domu” – mówi dr Millheiser. „W rezultacie intymność zostaje zepchnięta na dalszy plan.”Jeśli ty i twój partner pracujesz w pełnym wymiarze godzin, utrzymując równy podział pracy w domu i upewniając się, że jeden partner nie ponosi całego ciężaru, oboje będziecie szczęśliwsi w sypialni i poza nią.